Догляд за прикрасами

Всі наші прикраси виготовлені зі срібла 925 проби з покриттям світлим родієм або позолотою.

Покриття родієм дозволяє захистити прикрасу від окислення та потемніння та довше радувати своїм блиском та красою.

Отже, що таке родування? Під родуванням розуміють технологічний процес для створення захисту первісного блиску прикрас: спеціальна речовина запобігає швидкому потемнінню і потьмянінню, окисленню і корозії срібла, впливу агресивних речовин та механічних пошкоджень.

▫️ З часом родієве покриття стирається, особливо в місцях зіткнення зі шкірою, грубими тканинами та іншими твердими елементами, наприклад, ланками ланцюжка.

▫️Покриття може стертися під час миття рук, купання, заняття спортом, відвідування спекотної сауни, використання деяких кремів і лосьйонів, особливо з підвищеною жирністю.

▫️І незважаючи на цей недолік (недовговічність покриття), у родію все ж таки більше переваг. Крім того, що він захищає виріб, він може захистити і вас.

▫️Якщо у вас є алергічні реакції на золото чи срібло, а носити такі прикраси хочеться, прекрасна альтернатива – родовані вироби, у яких покриття перешкоджає прямому контакту з металом.

Догляд за родованим сріблом:
▫️ Щоб прикраса прослужила довго, краще знімати її на ніч, загортати у фланелеву або замшеву матерію і зберігати в щільно закритій скриньці.

▫️ Чистити срібло в домашніх умовах потрібно без використання засобів на основі аміаку.

▫️ Механічна чистка заборонена, тому суворо забуваємо про зубну щітку.

▫️ Якщо прикраса складається з декількох металевих частин, які поділяються, рекомендується зберігати всі частини прикраси окремо, щоб уникнути їх тертя.

▫️ Родовані вироби не переносять чищення харчовою содою, сіллю, зубними порошками чи пастою, нашатирним спиртом, перекисом водню та іншими абразивними засобами, які активно застосовуються для очищення звичайного срібла. Ці методи лише подряпають виріб і верхній захисний шар почне «облазити».

Домашні способи чищення срібла родованого
1. Найпростіший спосіб догляду та легкого чищення родованого срібла – це миття під струменем теплої води, сушіння за допомогою оксамитової тканини та подальше полірування спеціальними серветками для чищення ювелірних прикрас.

2. Беремо рідке мило для рук, злегка і заповнюємо водою. Приготовлений мильний розчин має бути теплим. За допомогою звичайного ватного диска дуже дбайливо протираємо ювелірний виріб цією сумішшю і витираємо м’яким матеріалом, можна і фланелевою серветкою. Якщо виріб сильно забруднений, повністю занурюємо його в розчин на 1-2 хвилини.

3. Запасаємось звичайним гліцерином і за допомогою ватної палички ніжно вичищаємо родоване срібло і поліруємо м’якою на дотик тканиною.

Ці способи чудово справляються з легкими забрудненнями, знежирюють виріб та повертають сріблу природний блиск.

Професійне очищення срібних виробів із родію:

▫️ Якщо ваш виріб покрився плямами, які ніяк не проходять при використанні перерахованих вище способів, залишається єдиний вихід – звернення до ювелірної майстерні.

▫️ Гарний глянець і благородний зовнішній вигляд вашій прикрасі повернуть за допомогою гальванічного методу із застосуванням електричних струмів. Товщина рівномірно нанесеного шару родію зазвичай варіюється в межах 0,1 – 0,25 мкм. Процедура відновлення є досить легкою і не вимагає багато часу. Перед нанесенням нового шару старий зазвичай повністю видаляють.

Нехай ваші прикраси радують своєю красою та блиском!